Kompiuterio stalas turi tarnauti ilgus metus. Kad jo vėliau nekeiktumėte kaip daikto, kuriam veltui išmetėte pinigus, reikia išsiaiškinti, kas tas kompiuterio vertas stalas.
Pirma, ką reikia įsisąmoninti, - kompiuterio stalas skiriasi nuo rašomojo. Kardinaliai. Taip, kaip jis skriasi nuo virtuvinio ar biliardo stalo. Jis turi būti kiek įmanoma labiau pritaikytas biuro technikai - ši turi ant stalo stovėti patogiai, o jums prie jo turi būti patogu dirbti.
Gausybė baldų gamintojų siūlo daugybę įvairiausių kompiuterių stalų, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Galima rinktis išskirtinai originalų variantą ir stalą užsisakyti, bet tuo atveju niekas negarantuotas, kad galutinis produktas visiškai atitiks jūsų vaizdinį. Taigi optimaliausia (ir pigiausia) - rinktis iš to, kas jau yra parduotuvėse.
UNIVERSALAUS STALO NĖRA
Jokiu būdu nepirkite stalo tiesiog šiaip, impulso paskatinti. Iš pradžių reikia atlikti kelis parengiamuosius veiksmus. Pirmasis - numatyti vietą naujajam interjero elementui. Pasistenkite parinkti vietą taip, kad ten nekristų tieioginiai saulės spinduliai, nes jie žalingi ne vien jūsų akims, o ir monitoriui. Tada įsitikinkite, kad galėsite prie stalo sėdėti laisvai, ne į jį sulindę. Atminkite, kad monitorių reikia kiek įmanoma atitolinti nuo savęs. Be to, pageidautina, kad greta jūsų pasirinktos vietos būtų patikimas kištukinis lizdas. Neverta iki stalo tiesti ilgintuvo - kur kas patogiau stalą statyti kuo arčiau vadinamosios rozetės.
Susukamuoju metru būtinai išmatuokite maksimalų stalui skirtos erdvės plotį ir ilgį. Juk gali nutikti taip, kad jis paprsčiausiai netilps, ir teks neplanuotai perstumdyti visus kambario baldus. Rekomenduojama iš karto išsiaiškinti ir koks durų angos plotis - kad žinotumėte, ar stalą užsisakyti atgabenti surinktą, ar dalimis. Tada paėmus tą patį metrą tiksliai išmatuoti kompiuterio parametrus - ne tik kompiuterio bei sisteminio bloko, o ir visų būtinų bei nebūtinų priedų - klaviatūros, skenerio, spausdintuvo, manipuliatorių ir t.t. Tada būsite pasirengę eiti į parduotuvę.
PAGALIAU PERKAME
Parduotuvėse atidžiai išstudijuokite visus siūlomus variantus. Atmeskite tuos, kurie neatitinka jūsų finansinių galmybių. Tada nuspręskite, koks stilius tiktų jūsų kambariui. Vargu ar rasite stalą tiksliai tokios spalvos kaip kiti baldai, bet pasistenkite išsirinkti nors tokio atspalvio, kad nesipjautų su kitais interjero elementais. Jei koks nors modelis jums labai patiko, bet spalvos kontrastuoja su visu buto apstatymu, paklauskite pardavėjo, gal yra ir kitokių variantų.
Veikiausiai stalas bus pagamintas iš plokščių ir dengtas specialia plėvele, neleidžiančia garuoti formaldehidams. Toks stalas bus ekologiškai saugus ir atsparus mechaniniam poveikiui. Kad ilgiau tarnautų, stalo kraštai turi būti aptaisyti specialia juostele. Juk būtent kraštai nusidėvi greičiausiai. Bus dar geriau, jei rankenėlės ir mechanizmas, leidžiantis traukioti klaviatūros padėklą, bus iš metalo.
Jei turite kompiutrio diskų ar planuojate jų įsigyti, pirkite tokį stalą, ant kurio atsirastų vietos specialiam diskų laikikliui. Vis dėlto geriausia rasti variantą su įmontuotu tokiu laikikliu - bent jau būsite tikri, kad netyčia nenušluosite nuo jo visų diskų ir laikiklių kartu.
Atminkite - kuo patogesnis bus stalas, tuo geriau išnaudosite prie kompiuterio leidžiamą laiką. Klaviatūros ir pelės padėkliukai turi būti pakankamai platūs, papildomos lentynėlės irgi pageidautinos.
Jei tik įmanoma, pamėginkite parduotuvėje prie numatytojo pirkti stalo atsisėsti. Atsakykite sau į paprastą klausimą - patinka tas stalas ar ne. Ar atitinka tuos parametrus, kuriuos buvote numatę. Jei į visus šiuos ir dar kelis papildomus klausimus (dėl spalvos ir pan.) atsakysite teigiamai, sveikimane - jūs įsigysite tikrai kompiuterio vertą stalą.