Išgirdęs žodį „aksesuaras“, dažnas pagalvoja apie deimantinę apyrankę ar „Svarowskio“ kristalų vėrinį, o neretas – apie odinį diržą ar rankinę. Tačiau niekam, bent jau sveiko proto žmogui, neateitų į galvą tokiais aksesuarais papuošti savo vonios kambarį. Tam yra kiek praktiškesnių ir, kai kuriais atvejais, pigesnių daiktų.
 
Vonios aksesuarų funkcijos
Ar kada nors buvo toks rytas, kai negalėjote rasti dantų šepetuko ir teko jį „skolintis“ iš sutuoktinio? O muilas? Ar teko aprėkti vaiką už tai, kad paliko muilą ant vonios krašto, tas nuslydo ir jūs užlipęs išsitiesėte vonioje visu ilgiu (visais 1,64 m)? Jeigu taip, vadinasi, jūsų vonioje trūksta tvarkos ir organizuotumo. Štai kur praverčia minėtieji vonios aksesuarai. Tuomet muilas – visuomet muilinėje, šlapias, pradėjęs skleisti ne pirmos jaunystės grindų skuduro kvapą rankšluostis – ant jam laikyti skirtos kabyklos, o dantų šepetėlis kiekvieną rytą ir vakarą atsiduria toje pačioje vietoje – specialiame puodelyje ar stiklinaitėje.

Kita, bet ne ką mažiau svarbi vonios aksesuarų užduotis – norimo stiliaus kūrimas. Juk norėdami sukurti šilto kaimiško stiliaus vonią, galite pasirinkti aksesuarus, kuriuose derinamas medis ir metalas. Jei trokštate įsirengti modernų vonios kambarį, puikiai tiks metaliniai, jei itin praktišką – plastikiniai aksesuarai. Solidų, sunkų stilių padės sukurti akmeniniai akcentai. Iš šios medžiagos pagaminta muilinė ne tik nenukris kiekvieną kartą stipriau stumtelėjus ranka, bet ir bus ilgaamžė. Tiesa, tokios muilinės negalėsite vežtis į iškylą ar vykdami stovyklauti.
 
Be ko negalime apsieiti vonioje?
Vonios kambario aksesuarai skirstomi pagal tai, kur yra įtaisomi. Taigi jie yra:
• staliniai arba pastatomi;
• pakabinami.
Staliniai arba pastatomi vonios aksesuarai dažniausiai sudėliojami aplink kriauklę arba vonią (jeigu jos kraštas yra platesnis nei standartinis). Juk neretoje vonioje būna mažai, o kartais ir visai nėra baldų. Vis dar baiminamės, kad vandens garai gali sugadinti medinį suolelį ar spintelę, o plastikiniai mums atrodo pigiai. Pakabinami aksesuarai yra tvirtinami prie sienų. Be šių dviejų tipų, yra ir vadinamosios multisistemos, sujungiančios įvairių rūšių aksesuarus. Jose galima apgyvendinti visą vonios „garderobą“, pradedant dantų šepetėlio laikikliu ir muiline, baigiant didinančiu atvaizdą veidrodžiu, fenu ir skystojo muilo konteineriu. Tokios multisistemos taip pat gali būti pastatomos arba pakabinamos.
Jeigu jūsų vonioje nėra baldų, tikriausiai neapsieinate be lentynėlių. Jas įprasta gaminti iš stiklo ir tvirtinti metaliniais laikikliais. Ant tokios lentynėlės paprastai laikoma dantų pasta, skutimosi reikmenys, plaukų šepetys, šampūnai, kremai ir t. t. Lentynėles patogiausia montuoti po veidrodžiu.

Dar viena detalė, be kurios vonios kambarys tiesiog neįsivaizduojamas – kabliukai ar laikikliai rankšluosčiams kabinti. Čia svarbiausia tai, kad pastarieji būtų itin tvirti ir pritvirtinti strategiškai patogioje vietoje. Juk būna atvejų, kai norime pasiekti rankšluostį neišlipdami iš vonios. Pasiremiame į jos kraštą, ištiesę ranką nutveriame rankšluosčio kampelį ir... su visu rankšluosčiu rankoje „švelniai“ nusiritame ant grindų. Rezultatas – sutrenkti keliai (galvos traumų pavyko išvengti), nutrauktas kabliukas ir nešvarus rankšluostis. Taigi pakabą rankšluosčiui rekomenduojama tvirtinti ten, kur jį be traumų ir pašalinių pagalbos galėsite pasiekti.

Puodelis dantų šepetėliams laikyti gali būti pakeičiamas patogiu prie sienos montuojamu laikikliu. Pastarasis variantas patogus tuo, kad tokį laikiklį galima pritvirtinti tiesiog virš vonios ar praustuvo, kur nulašės ant dantų šepetėlių užsilikęs vanduo. Tiesa, nereikėtų pamiršti ir tradicinių puodelių ar stiklinaičių, kurie reikalauja daugiau priežiūros, nes juose kaupiasi nuo vonios higienos priemonių lašantis vanduo (gali susidaryti apnašų ir pan.). Kita vertus, originaliame padėkliuke ar pakyloje pastatyta stiklinaitė gali būti puikus vonios kambario akcentas, kuriame tiks ir dantų šepetėlis, ir dantų pastos tūbelė, ir kelios dirbtinės gėlytės.

Muilines galima laikyti pačiose įvairiausiose vonios vietose: magnetais tvirtinti prie sienos, padėti ant vonios krašto pakabinamame „lovelyje“ ar tiesiog ant vonios krašto.

Paklausite, koks daiktas vonios kambaryje mažiausiai krenta į akis? Atsakymas paprastas ir neteisingas – šiukšlių kibiras. Juk dažniausiai šį aksesuarą praeidami pro šalį koja pastumiame už unitazo arba „priglaudžiame“ prie vonios. O juk šiukšlių kibiras, įstatytas į gražų pintą ar nagingo kalvio išformuotą geležinį stovą gali tapti pačiu patraukliausiu daiktu vonioje. Juk šiukšlių kibiras nebūtinai turi atlikti tik higienos ir švaros funkcijas.

Šalia šiukšlių kibiro paprastai stovi stovelis tualeto šepečiui laikyti. Patys pigiausi yra plastmasiniai, brangesni – metaliniai stovai. Taip pat galima rinktis iš rafinuotesnių keraminių ar net stiklinių tualeto šepečio laikiklių.

Apsilankymo tualete tikriausiai neįsivaizduojame be vieno dalyko. Ne, tai ne laikraštis, tačiau su popieriumi susijęs. Ogi šalia kiekvieno tualeto būtinas tualetinio popieriaus laikiklis. Jų būna pastatomų ir tvirtinamų prie sienos. Mūsuose labiau paplitę pastarieji. Nors pasirinkimas didelis, iš esmės šie aksesuarai skiriasi tuo, kad vienuose tualetinis popierius yra matomas, o kituose – ne (popierių dengia plastmasinis, metalinis ar kitoks skydelis). Neretai panašiuose laikikliuose galima patalpinti kelis tualetinio popieriaus ritinėlius, tuomet pritrūkus popieriaus nereikia šauktis pagalbon šeimos narių. Apie tai, kad tokiu momentu namuose gali daugiau nieko nebūti, net nesinori galvoti...

Dar vienas, tačiau nebūtinas daiktas vonios kambaryje – krepšys arba dėžė skalbiniams. Jų yra plastmasinių, medžiaginių, įstatomų į metalinį rėmą. Šiuo metu populiariausi iš vytelių pinti krepšiai. Jų yra visokiausių dydžių ir formų: kvadratinių, stačiakampių, statinaitės formos ir t. t. Prieš įsigydami tokią dėžę, pirmiausia išmatuokite vietos, kurioje ketinate ją pastatyti, dydį. Antraip gerokai per didelę pintą dėžę teks boginti į miegamąjį ar svetainę. O ką daryti, jeigu ir ten, ir ten, baldai itin modernūs ir tokio stiliaus akcentas visiškai netinka?

Geriausia ir patogiausia šį vonios kambario aksesuarą įkurdinti šalia skalbimo mašinos, tuomet nereikės skalbinių nešioti iš vieno namų galo į kitą. Be to, pakeliui pamesite mažiau kojinių ar smulkių apatinių drabužių.