Šiandieninė dizaino mokykla plečia akiračius ne tik žvelgdama į ateitį ir patalpas dekoruoja ne vien spalvoto plastiko instaliacijomis. Nepamirštami ir klasika tapę deriniai. Dizainu besidominčių ir jau šios srities profesionalų dėmesį tebekausto įdomiausias dizaino tendencijas kuriantys Skandinavijos šalių kūrėjai.

Šių šalių menininkai visuomet pasižymėjo santūrumu ir puikiai tarpusavyje derino natūralias medžiagas ir spalvas. Nuo seno šiose šalyse itin vertinamas yra medis ir iš jo pagaminti namų reikmes tenkinantys ar darbo erdvę pagyvinantys biuro baldai. Dizaino istorijos vadovėliuose puikuojasi daugelis kūrėjų pavardžių, kurie gimė, gyveno ir kūrė vadinamąjį Skandinavišką stilių. Šiame straipsnyje daugiau dėmesio bus skiriama Danijos dizaino kūrėjams ir bene garsiausiam kėdžių kūrėjui pasaulyje - Hansui Jorgenui Wegneriui. Minkšti baldai nebuvo šio kūrėjo įkvėpimo šaltinis, tačiau toks paprastas ir kartu toks įdomus daiktas kaip kėdė, pakeitė ne tik šio menininko darbo kryptį, bet ir išlaisvino daugelio gyventojų interjerą nuo nuobodžios keturių ar trijų kojų konstrukcijos.

Hansas Jorgenas Wegneris buvo vienas iškiliausių, talentingiausių menininkų danų baldų dizaino istorijoje. Jis gimė 1914 metais batsiuvio šeimoje, todėl labiau nei kiti vertino rankų darbą, ir vėliau, kurdamas baldus pats tarytum skulptorius daug dirbo rankomis. Kaip reta jis jautė medžio ypatybes bei jo plastines galimybes. Hansas Jorgenas Wegneris kūrė neatitrūkdamas nuo gamybibinio proceso taigi prisilietimas rankomis prie medžio, prie gimstančio daikto formos buvo jo aistra. Hanso Jorgeno Wegnerio balduose lytėjimas buvo svarbus emocinio, estetinio suvokimo faktorius. Jo baldų skulptūriška plastinė forma suteikė danų baldų dizainui išskirtinių bruožų.

Hanso J. Wegnerio biografija pasižymėjo nuoseklumu. Taigi nuo pat jaunystės jis mokėsi baldžiaus amato, po to baigė Danijos dailės, amatų ir architektūros akademiją Kopenhagoje. Iki 1943 m kaip padėjėjas dirbo su žymiaisiais to meto dizaineriais Erik Møller ir Arne Jacobsen. 1943 m. Hansas Jorgenas Wegneris atidarė savo nuosavą biurą ir buvo vienas žymiausių danų baldų dizaino atstovų. Jo suformuota savita baldų plastinė stilistika, detalių skulptūrinė plastika ilgainiui tapo išskirtiniu danų baldų mokyklos bruožu. Būtent formų plastika bei asociacijos su bioninėmis ir gamtos formomis buvo vienas ryškiausių visos Skandinavijos dizaino bruožų.

Jo darbai priskiriami modernizmo mokyklai kur daugiausiai dėmesio skiriama funkcionalizmui. Geriausiai Hansas Jorgenas Wegneris žinomas dėl savo sukurtų kėdžių, kurių sukūrė apie 500 ir net 100 iš jų buvo gaminami masiškai. Interjero žurnalas Amerikoje 1950 m Hanso Jorgeno Wegnerio kėdę pavadino "pačia gražiausia pasaulyje kėde," ir tai dizaineriui atvėrė kelią į tarptautinę šlovę ir pelningą eksporto rinką. Pasaulyje Hansas Jorgenas Wegneris garsėjo natūralių medžiagų suderinamumu klasikiniame dizaine bei gavo daug tarptautinių apdovanojimų už savo darbą Londone, Niujorke bei Skandinavijos šalyse. Hansas Jorgenas Wegneris mirė 2007 m Kopenhagoje, sulaukęs 92 m., tačiau jo įnašas į baldų dizaino istoriją buvo milžiniškas. Iki šiol šis kūrėjas yra laikomas Danijos dizaino raidos pasididžiavimu ir vertinamas dėl puikių ir novatoriškų savo idėjų. Dabartiniai jaunieji kūrėjai taip pat nepamiršta šio baldų meistro ir laiko jį įkvėpimo šaltiniu.

Šio įstabaus dizainerio baldai tebegaminami iki šiol. Nors daugelis jo sukurtų kėdžių labiau tinka namų interjerui, nepamirštami ir biuro baldai. Hansas Jorgenas Wegneris yra pasakęs, kad „kėdė neturi savo galinės pusės, todėl ji turi būti graži iš pusių pusių ir kampų“. Toks mąstymas leido visiškai kitaip pažvelgti į paprastą baldą ir atrasti jį vis naujenėje formoje nei iki tol.