Iš ko gaminami minkšti baldai?
- 7027 Peržiūrėjo
Baldų apmušimas minkštaisiais audiniais šiuo metu nebesukelia jokios nuotabos, o prieš kelis šimtmečius tai buvo neregėtos prabangos ir pažangos ženklas. Dažniausiai minkšti baldai būdavo apmušami tekstilės audiniu arba oda ir išskirtinai tik sėdynės dalis. Tradiciškai baldų apmušalams būdavo naudojami arklio, karvės ar kiaulės plaukai, kokoso plaušai, šiaudai, šienas, linas ir kitos natūralios medžiagos. Šiandien didžiąją dalį natūralių pluoštų pakeitė sintetinės medžiagos, tokios kaip vinilas, nerūdijantis plienas ir kiti. Pirmieji minkšti baldai, kuriuose buvo integruotos spyruoklės atsirado tik 1850 m. Priešingai nei šiandien, kai visuose gamybos cechuose stovi didžiulės staklės, anuomet visi baldai gaminti išskirtinai rankų pagalba.
Šiuolaikiniai minkšti baldai iš esmės sudaryti iš keturių elementų. Pirmasis tai karkasas, kurio sudėtį sudaro įvairūs mechanizmai, skirti baldų transformacijai. Juk labai patogu kai kiekvieną vakarą sofą galime paversti didele ir patogia lova. Kiti elementai tai užpildas, apmušalų audinys bei baldų furnitūra. Tokie baldai išbandomi įvairių testų pagalba, kad atitiktų aukštus kokybės standartus bei komfortiškumo ir estetiškumo reikalavimus.
Porolonas yra populiariausia medžiaga šiuolaikinių minkštų baldų užpildui. Tai pagrindinis komponentas, nuo kurio priklauso ar baldai bus patogūs ir ar nepraras savo pirminės išvaizdos po daugelio metų. Furnitūra baldams suteikia funkcinį bei estetinį išbaigtumą ir formuoja bendrą visumą. Baldinės furnitūros asortimentas parduotuvėse yra labai didelis, todėl mūsų vaizduotei suteikta galimybė kurti įvairiausius baldus. Net smulkios rankenėlės baldų išvaizdą gali pakeisti 180 laipsnių kampu.
Dizaino prasme labai svarbūs yra baldų apmušalų audiniai. Jie formuoja ne tik svečio nuomonę apie šeimininko mados ir skonio supratimą, bet svarbiausia, kad savo išvaizda pritaptų prie kambario interjero ar viso namo (buto) aplinkos. Raštuoti ir spalvoti audiniai literatūriniuose šaltiniuose minimi jau nuo IX amžiaus prieš mūsų erą. Rytietiški šilkai į senąjį žemyną keliavo Didžiuoju šilko keliu, Italija renesanso epochoje garsėjo aksomais bei rankomis išaustais gobelenais. Dėl audėjo ir dailininko darbo sintezės audinių kaina buvo labai aukšta ir savo interjerus tokiais kūriniais puošti galėjo tik turtingiausias visuomenės sluoksnis. Šiandieninės technologijos visą gamybos procesą ne tik pagreitino, bet ir padarė prieinamu kiekvienam vartotojui.
Prieš renkantis audinių spalvą baldams, pasvarstykite kokį efektą siekiate sukurti savo namuose. Ryškios baldinių audinių spalvos labiau krenta į akį bei suteikia žvalumo. Ramūs, šilti tonai ramina subtiliai papildydami interjerą. Svarbiausi kriterijai, kuriais vertėtų vadovautis renkantis audinius tai patvarumas ir atsparumas dilimui.
Minkšti baldai – vienas svarbiausių namų interjero elementų, kuriantys jaukumo, komfortiškumo ir estetikos pojūtį.