2007 m. kovo 9 d. Vilniuje antrą kartą išdalytos „Auksinės paletės“ – tarptautinės profesionalų komisijos skiriami apdovanojimai už geriausią metų interjerą. „Auksinių palečių“ laimėtojams įteikiamos paletės paauksuotame dėkle, diplomas ir kelionė į Milano dizaino savaitę – svarbiausią baldų ir interjero dizaino parodą pasaulyje.
 
Geriausio privataus interjero kategorijoje nugalėjo Marijus ir Aivaras Preisai, konkursui pateikę gyvenamojo namo Kaune interjerą.
 
„Auksinė paletė“ už geriausią visuomeninį interjerą atiteko Austėjai Valevičiūtei ir Martynui Valevičiui už restorano „Lokys“ interjerą.
 
Biuro kategorijoje geriausiu pripažintas Algimanto Nasvyčio ir Odetos Kiznytės sukurtas advokatų biuro interjeras Vilniuje.
 
Specialų apdovanojimą už konceptualumą interjere ir jo įgyvendinimą architektų porai Rūtai Bagdzevičiūtei ir Gabrieliui Vizgirdui skyrė Lietuvos architektų sąjunga. Autorių duetas sukūrė Sandros Straukaitės „Saliono“ interjerą. Jis taip pat surinko daugiausiai internete balsavusios publikos balsų viešojo interjero kategorijoje.
 
Daugiausiai publikos balsų privataus interjero kategorijoje pelnė gyvenamojo namo interjerą sukūręs architektas Audrius Gudelis. Biuro kategorijoje publika daugiausiai balsų skyrė Giedrei Sutkutei, sukūrusiai PAREX banko faktoringo ir lizingo biuro interjerą.
 
Komisijos vertinimui autoriai pateikė 61 pernai sukurtą ir įgyvendintą interjerą. Vertinant darbus atsižvelgiama į darbų originalumą, profesionalų atlikimą bei tai, kaip projektai atitinka estetinius, funkcinius, higienos ir saugumo reikalavimus.
Lietuvoje „Metų interjero“ konkursas rengiamas remiantis analogiškų, senas tradicijas turinčių konkursų užsienyje patirtimi. Juo siekiama skatinti įdomių, netradicinių interjero sprendimų sklaidą bei dalintis patirtimi. Konkurso organizatoriai – didžiausio pasaulyje chemijos ir farmacijos koncerno „Akzo Nobel“ padalinys Lietuvoje „LI Sadolin“ bei žurnalas „Namas ir aš“.
 
Tarptautinė žiuri: „Akzo Nobel“ estetikos centro Švedijoje vadovas Per Nimer, Estijos architektų sąjungos viceprezidentas Indrek Allman, austrų architektas, Zalcburgo ir Lietuvos draugijos prezidentas Erich Wagner, Čekijos dizaino centro vadovas Milanas Kabatas, Latvijos architektų sąjungos narė Zaiga Gaile.

Irena Urbonavičienė,
SALDO PARTNERIAI ryšiai su visuomene
Tel. (5) 243 03 28, (612) 15598,
el. p. irena@saldopartneriai.lt
http://www.saldopartneriai.lt/