Miegamojo baldai, lovos, čiužiniai... ir su kokiu gi baldu bendraujame ilgiausiai ir artimiausiai? Ogi su čiužiniu, o ar skiriame jam deramą dėmesį?
Dažnas čiužinį perka kaip privalomą priedą prie lovos, kuo pigesnį ir nežiūrint į jo savybes, ir po to stebisi, kad puikiausiame interjere turėdami gražiausią lovą vis vien rytais keliasi nepailsėję. Tik natūralūs ergonominiai čiužiniai, pritaikyti kiekvienam individualiai, gali garantuoti pilnavertį poilsį ir prasmingą ateinančią dieną. Miegamojo baldus reikia rinktis ne nuo lovos, spintos ar komodos o nuo ergonominio čiužinio, nes jis yra gero poilsio ir puikios savijautos pagrindas.
Čiužinį reikia keisti kas 5-7 metai ne dėl „duobių“ ar kai spyruoklė pradeda durti, o dėl susikaupusių jame įvairių odos dalelių, druskų ir kitų nuosėdų. Žmogus per metus išgarina iki 100 litrų prakaito ir didžiąją jo dalį lovoje, tad čiužinys turi būti toks, kad naktį galėtų visa tai priimti o per dieną išgarinti, kad mes vakare vėl galėtumėme eiti ilsėtis į švarią aplinką.
Daugelis perka importinius čiužinius dėl pavadinimo „amerikietiškas“, „itališkas“ ar „vokiškas“, bet visai nesidomėdami kokia jo sudėtis ir kodėl jis kainuoja 3000 ar 5000 litų ir pardavėjai taip mielai duoda didžiules nuolaidas. Dažniausiai tokie čiužiniai būna be galimybės nuimti užvalkalą išvalymui, jie tiesiog būna užsiūti. Kyla klausimas, kodėl? Gal kad niekas ir nežinotų kas ten viduje, tiesiog čiužiniai su šalių pavadinimais o ne su išsamia informacija apie jo sudėtį, paskirtį ir savybes.
Čiužinio užvalkalas kas metai turi būti nuimamas išvalymui. Viską, kas yra prie kūno priimta skalbti ar valyti kuo dažniau, netgi viršutinius rūbus valome bent kartą per sezoną, na o kodėl pamirštamas čiužinio užvalkalas, juk jis taip arti prie mūsų kūno?
Skirkime deramą dėmesį savo čiužiniui ir kiekviena diena bus prasminga.
Viktoras Verpetinskis