Gegužės 29 dieną „Fluxus ministerijoje“ ištraukta laimingoji kortelė, lėmusi, kam atiteks šių metų Dizaino savaitės lankytojų prizas. Niujorko „New Museum“ direktoriaus pavaduotojas John Hatfield ištraukė būtent interjero dizainerės Agnės Šukštulytės vizitinę kortelę, tad jai ir atiteko garsaus italų dizainerio Rodolfo Dordoni sukurta kėdė „Harp“ („Arfa“). Tai buvo paskutinis penktosios Dizaino savaitės įvykis.

„Dizaino savaitėje“ – dar daugiau renginių
Kartu su „Dizaino savaitgaliu“ šiemet įvyko apie septyniasdešimt renginių. Juose pristatytos ir Lietuvoje nematytos dizaino bei technologijų naujovės, ir į mūsų rinką įžengiančios kompanijos, ir specialistų impresijos iš tarptautinių renginių. Kartu Vilniuje turbūt pirmą kartą viešai eksponuotos mažiau žinomų dizaino mokyklų – VDA Telšių fakulteto bei Dizaino ir technologijų kolegijos – studentų darbai, kūrybinių dirbtuvių, surengtų specialiai „Dizaino savaitės“ proga, rezultatai, o žinomi ir tik karjerą pradedantys dizaineriai ne tik atvėrė studijų duris lankytojams, bet ir pardavinėjo savo kūrybos (dažnai ir gamybos) daiktus „Dizaino turguje“.

Tarptautinė dimensija
„Dizaino savaitė“ savo misija laiko dizaino kultūros, kokybės ir stiliaus propagavimą visuomenėje, profesionalų bendravimą ir kontaktų užmezgimą. Todėl šiemet ypač akcentuota tai, kad visi be išimties renginiai buvo atviri ne tik specialistams, bet ir visiems norintiems tokiais tapti, smalsuoliams ir estetikos fanams. Savo idėjas vilniečiams ir svečiams pristatė architektai iš Maskvos, Rusijos paviljono pasaulinėje Šanchajaus parodoje autoriai Levon Airapetov ir Valerija Preobraženskaja bei architektas iš Belgijos Julien de Smedt („JDS architects“). O jų ir kitų „Dizaino savaitės“ renginių pamatyti į Vilnių atvyko apie septyniasdešimt architektų ir dizainerių iš Baltarusijos.

Ryškėja dizaino centrai
„Šiemet itin pastebima aukštos kokybės dizainą pristatančių salonų koncentracija keliose miesto zonose. Tai Smolensko ir Vytenio gatvės Naujamiestyje, Kęstučio gatvė Žvėryne ir, be abejonės, „Domus galerija“, jau galinti pasigirti surinkusi po vienu stogu puikiai diversifikuotą interjero dizaino elementus pristatančių salonų būrį. Tuo pat metu kai kurie išskirtinumo ieškantys salonai liko ištikimi savo vietoms. Tai labai aiškiai matyti vėl išleistame „Dizaino žemėlapyje“, kurį galima parsisiųsti iš „Dizaino savaitės“ tinklalapio.“ sako Marius Dirgėla, asociacijos „Dizaino forumas“ direktorius, „Dizaino savaitės“ koordinatorius. Be to, šiemet toliau stiprėjo loftų kvartalo T. Ševčenkos gatvėje pajėgos, dizainerių kūrybą net trijuose aukštuose eksponavo ir „Fluxus ministerija“.

Dizaino savaitės renginius šiemet rėmė Austrijos kompanija „Egger“ – aukščiausios kokybės medžiagų baldų gamintojams tiekėja. „Egger“ baldinės plokštės bei stalviršiai – dekorų etalonas Europos baldų pramonėje. Austriška kokybė, inovatyvios idėjos, plačios baldų dizaino galimybės.

„Dizaino savaitės“ organizatorius – asociacija „Dizaino forumas“.
„Dizaino forumas“ – 2006 m. įsteigta profesionalių dizaino specialistų asociacija, siekianti dizaino kaip šiuolaikinės visuomenės raidos katalizatoriaus ir perspektyvaus ekonominės raidos faktoriaus vaidmens pripažinimo, platesnio dizaino panaudojimo gamyboje, komunikacijoje, viešosiose erdvėse. „Dizaino forumas“ yra tarptautinės asociacijos „Design for All Europe“ narys.

Daugiau informacijos:

Marius Dirgėla, „Lietuvos dizaino forumo“ direktorius,
Mob. tel. +370 687 19158
dirgela@dizainoforumas.lt;
www.dizainosavaite.lt