Visi čiužiniai susideda iš branduolio, komforto zonų (aukščiausio lygo čiužiniuose) ir užvalkalo.

Čiužinio branduolį dažniausiai sudaro spyruokliniai blokai, kurie gali būti įvairiausių iš spyryoklių, kelių anatominių/ergonominių zonų. Branduoliui panaudojamas tiesiog porolonas, lateksas, grikių lukštai ir dar daug įvairiausių medžiagų arba netgi jų komplektai.

Komforto zonose, jos gali būti panaudojamos iš vienos (vienpusiai čiužiniai) ir abiejų pusių (dvipusiuose čiužiniuose) įvairiausios natūralios (lateksas, kokosas, jūros dumbiai, palmės pluoštas, arklio karčiai, grikiai, geliai, įvairios vilnos, medvilnės…) ir dirbtinos medžiagos (porolonas, putų poliuretanas, HR, viscoelastinas…), kad žmogaus kūnas pailsėtų kuo geriau. Tačiau žmogus yra homo sapiens ir todėl vis dažniau renkasi kuo natūralesnes medžiagas.

Užvalkalai siuvami iš sintetinių audinių, viskozės, medvilnės, vilnos, šilko ir įvairiausių medžiagų junginių. Sintetiniai audiniai jau ne daugelį domina, tačiau su nedidele jos dalimi audiniai įgauna ilgaamžiškumą ir nepraranda natūralumo. Paprastai užvalkalas susideda ir trijų sluoksnių; viršutinio audinio, užpildo ir apatinio audinio.

Čiužinys yra svarbiausia miegamojo kambario detalė.