Užrašą "Made in China"- galima aptikti ir ant nežinomų, ir ant pasaulyje pripažintų gamintojų produkcijos. Europos baldų gamintojai, ieškodami pigios darbo jėgos, savo veiklą perkelia į Kiniją ir kitas pietryčių Azijos šalis.

Statistikos, kiek į Lietuvą įvežama baldų iš Kinijos, nėra, tačiau jų kiekis pasižvalgius baldų salonuose neatrodo visai nežymus. Tačiau vartotojui labiau rūpi ne statistika, o baldų kokybė. Bene sudėtingiausia yra atsirinkti, kuri prekė yra kokybiška, nors ir pigesnė, o kuri - niekam tikęs falsifikatas.

AB "Vilniaus baldų" kokybės tarnybos vadovė Nijolė Šventickienė sako, kad Lietuvos baldų gamintojai privalo paisyti daugelio europinių kokybės bei higienos standartų: dažuose neturi būti sunkiųjų metalų priemaišų, medienoje ir medžio drožlių plokštėse tik leistinas farmaldehido kiekis ir jokių kenksmingų medžiagų. Anot pašnekovės, visi ES baldų gamintojai privalo naudoti tik sertifikuotą medieną. Pietryčių Azijos šalys savo gamintojams tokių reikalavimų nekelia.

Pasak Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos gaminių kontrolės skyriaus vyriausiosios valstybės inspektorės Liubov Grabusovos, Lietuvoje privalomi tik baldų saugos reikalavimai. Kokybės standartai yra nustatyti, bet jie neprivalomi. Jei, gavus vartotojo skundą paaiškėja, kad gaminys ne tik nekokybiškas, bet ir nesaugus, tik tada pareikalaujama jais neprekiauti. - Regina Statkuvienė.

Šaltinis: Info.lt