Per tūkstantį uostamiesčio pagrindinių klasių moksleivių naujuosius mokslo metus pradės sėdėdami naujuose reguliuojamo aukščio suoluose.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pranešė, kad vykdant Mokyklų tobulinimo programą iki spalio 12 dienos šalies mokykloms bus pristatyta 250 vienviečių ir 750 dviviečių modernių baldų komplektų.

Klaipėdai skirta 50 komplektų - 13 vienviečių ir 37 dviviečiai komplektai. Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Jolantos Ceplienės, naujomis kėdėmis ir suolais bus aprūpinta maždaug penktadalis pagrindinių mokyklų moksleivių.

Viename vienviečių baldų komplekte yra 28 reguliuojamo aukščio mokinio stalai, tiek pat reguliuojamo aukščio mokinio kėdžių, mokytojo stalas, reguliuojamo aukščio mokytojo kėdė, klasės lenta. Dviviečių baldų komplekte - 14 dviviečių reguliuojamo aukščio mokinio stalų, 28 reguliuojamo aukščio kėdės, mokytojo stalas, reguliuojamo aukščio mokytojo kėdė bei klasės lenta.

Daugiausia - 12 - baldų komplektų skirta "Verdenės" mokyklai. "Šioje mokykloje padėtis buvo prasčiausia, ypač vyresnėse klasėse, kur suolai mokiniams buvo per maži. Įstaigai tai - didžiulė parama", - džiaugėsi valdininkė.

"Gabijos" mokykla, kuriai skirti 6 komplektai, pasak J. Ceplienės, dviejų atsisakė, nes baldus sugebėjo pasikeisti savo lėšomis.

Vienai mokyklai - Sendvario - naujų baldų neprireikė iš viso, nes įstaiga jais apsirūpino iškart po renovacijos.

"Vitės" mokyklai skirti 6 baldų komplektai, tačiau pedagogai tvirtino, kad jų įstaigai dar trūksta. "Gautų baldų užteks tik šešioms klasėms. Aišku, ir tai džiugina, nes jau atsibodo senus baldus kasmet gramdyti, lakuoti, o ir mokinių ūgio jie neatitinka", - pasakojo mokytojai.

Pernai iš Mokyklų tobulinimo programos mokykliniams baldams uostamiesčio mokyklos gavo 49 tūkst. litų, dar 150 tūkst. skyrė Savivaldybė.

Pasak Klaipėdos švietimo įstaigų ūkio tarnybos viršininkės Violetos Gembutienės, mokyklos baldus perka ir iš mokinio krepšelio lėšų bei tėvų paaukotų 2 proc. fizinių asmenų pajamų mokesčio.

"Situacija gerėja, nors mokyklose dar yra apie 70 procentų senų baldų. Bet tai nereiškia, kad visi jie blogi", - teigė V. Gembutienė. Pasak jos, daugumos senų suolų paviršiai nubraižyti, kėdės atsilaupiusios, tačiau estetinė baldų išvaizda - ne svarbiausia.

Viršininkė prisiminė, kad dar prieš porą metų pirmokai, atėję į mokyklas, nebetilpdavo suoluose - dėl akceleracijos procesų baldai tapo nebetinkami naudoti, nes kenkė mokinių sveikatai.

"Šiandien mokyklos tų suolų atsikračiusios. Bent jau pirmokai tikrai sėdi normaliuose, jų ūgį atitinkančiuose suoluose", - pasidžiaugė valdininkė.

Švietimo įstaigų ūkio tarnybos duomenimis, norint pakeisti likusius senus uostamiesčio mokyklų baldus reikėtų apie 4 mln. litų.

2005-2006 mokslo metais šalies mokykloms ŠMM planuoja nupirkti dar du tūkstančius mokyklinių baldų komplektų.