5 žingsniai kaip tvarkyti savo spintą?
- 7826 Views
Įėjus į kambarį dešinėje ant lovos mėtosi dvejos kelnės ir megztukas, ant grindų keleta nesuporuotų kojinių, iš spintos išlindusios marškinių rankovės, kitų išsimėčiusių rūbų nelabai pavyksta atpažinti, o šalia tavęs amo netekusi draugė. Visada lieka galimybė pasiteisinti, kad ši savaitė buvo sunki. Atėjo laikas kai susimąsčiau, jog reikėtų keisti savo įpročius, kadangi pasaulyje manau esu ne vienas, toks „nelaimėlis“, nusprendžiau pasidalinti savo surinkta informacija.
1 patarimas. Pasiruoškite daiktus reikalingus rūbų rūšiavimui:
· Stiprūs maišai, jie skirti nereikalingų drabužių gabenimui į labdaros organizacijas. Patikėkit šių tikrai prireiks, asmeniškai maniau, kad neturiu pasenusių drabužių, klydau, spintos glūdumoje aptikau tokių radinių apie kuriuos nesinori ir girtis.
· Metras. Juo matuosite visus spintos išmatavimus. Taip galėsite spręsti, kur kokius drabužius galite laikyti.
· Veidrodis per kurį galite matyti save pilnu ūgiu. Jo prireiks atrenkant drabužius.
· Laimikio krepšys. Šis gėris reikalingas popieriams ar bet kokiems daiktams užsilikusiems jūsų drabužių kišenėse.
· Valymo priemonės. Tai priemonės skirtos dulkių valymui, spintos blizginimui.
2 patarimas. Spintos valymas.
Pirmiausia išimkite visus drabužius, aksesuarus (diržus, šalikus) bei lentynas. Matydami prieš save tuščią erdvę galite iš vizualiai įsivaizduoti, kaip įmanoma sudėlioti savo drabužius. Čia galite naudoti metrą. Atlikę šiuos darbus galite pradėti valymo procesą. Išvalykite lentynas, pakabas, sienas, jei spintoje buvo krepšių, išpurtikite juos, taip pat išvalykite vakuumo maišus (jei juos turite).
3 patarimas. Drabužių rūšiavimas.
Šiame žingsnyje reikia surūšiuoti turimus drabužius į dvi krūvas. Vienoje liks rūbai, kuriuos pasiliksime, kitoje kaupsis tie, kurių reikia atsikratyti. Asmeniškai man šis etapas buvo bene sunkiausias. Vis gi radau gerą patarimą, kaip išsirinkti drabužį kurį verta pasilikti. Reikia sau užduoti tris klausimus:
· Ar šis man patinka?
· Ar aš jį dėviu?
· Ar jis atspindi dabartinį mano kuriamą įvaizdį?
Jei į bent vieną į šių klausimų atsakote neigiamai, atiduokite drabužį labdarai. P.S. Taip netekau mėgstamiausių mokyklos laikų džinsų...
4 etapas. Organizuotas drabužių talpinimas į spintą.
Trys patarimai kaip į spintą talpinti savo drabužius:
· Drabužių ir aksesuarų grupavimas. Diržus dėkite su diržais, kelnes su kelnėmis ir pan. …
· Spintos prieky palikite drabužiams, kuriuos dėvite dažniausiai.
· Pirkdami drabužius, pagalvokite ar jų jums tikrai reikia, galbūt kažkur spintoje guli visai mielas švarkelis.
5 etapas.Spintos priežiūra.
Spintą patariama tvarkytis mažiausiai 4 kartus per metus. Asmeniškai savo spintą nusprendžiau tvarkytis, kas tris mėnesius, kečiantis metų laikams.