„Augantys“ baldai
- 11285 Views
Besirūpinantiems šeimos narių sveikata baldų kompanija „Vadasiga“ siūlo kartu su vaikais „augančius“ baldus. Reguliuojamo aukščio, saugūs, tvirti ir patvarūs baldai padeda susikoncentruoti į svarbius dalykus – mokslą bei kūrybą.
„Augantys“ baldai skirti vaikams nuo 3 iki 16 metų, kurių ūgis 1–1,8 metro, svoris – iki 80 kilogramų.
Pamokų ruošimo, rankdarbių vietą sudaro individualiai vaiko ūgiui bei amžiui pritaikyti stalas ir kėdė. Kuriant šiuos baldus bendradarbiauta su ergonomikos bei ortopedijos specialistais.
Vaikai daug laiko praleidžia ruošdami pamokas, tad tėvai turėtų išrinkti kėdę, kuri padėtų išlaikyti taisyklingą sėdėseną.
Specialiai augančiam vaikui sukurta kėdė padeda išlaikyti taisyklingą sėdėseną, kadangi galima reguliuoti atlošą ir sėdimos dalies aukštį pagal individualų ūgį bei sėdėjimo gylį. Kėdė turi universalius užfiksuojamus ratukus, kuriuos užfiksavus nebraižomos grindys.
Rašomojo stalo aukštį, stalviršio pasvirimo kampą galima reguliuoti ir nustatyti pagal sėdinčiojo ūgį. Tai svarbu norint išlaikyti tiesią vaiko laikyseną, užtikrinti gerą savijautą bei išvengti akių nuovargio.
Prie reguliuojamo stalo vaikas gali dirbti ir stovėdamas – stalviršis pasikelia iki patogaus aukščio.
Mokymosi stalas yra ne tik funkcionalus, bet ir praktiškas – įrengtos vietos rašikliams ir pieštukams, lentynėlė, stacionari liniuotė. Šie priedai ne tik patogūs mokymosi atžvilgiu, bet ir skatina vaiką rūpintis tvarka savo darbo, kūrybos vietoje. Laminuotas stalviršis atsparus įvairiems įbrėžimams, jį lengva valyti.
Klaipėdos vaikų ligoninės ortopedo–traumatologo Jono Baltrūno teigimu, labiausiai mokyklinio amžiaus vaikų nusiskundimų sveikata padaugėja prasidėjus mokslo metams. Būdingi negalavimai – nugaros, pečių ir galvos skausmai, bendras fizinis nuovargis. Jiems įtakos turi ne tik vaikų aktyvumo sumažėjimas vasarai pasibaigus, bet ir netaisyklinga sėdėsena ruošiant pamokas. Tuomet daug greičiau pavargsta raumenys, taip pat akys.
Taisyklinga sėdėsena – kojos sulenktos 90 laipsnių kampu per kelius, pėdos remiasi į žemę, rankos - pilnai į stalą. Nugara turi būti tiesi, atremta į kėdės atlošą.
Kaip nustatyti teisingą kėdės aukštį:
1. Paprašykite vaiko atsistoti nugara į kėdės priekį.
2. Viena ranka is apačios laikydami sėdynę, sukant atlaisvinkite reguliavimo rankeną.
3. Švelniai abiem rankomis pakelkite sėdynę ir nustatykite aukštį pagal kelio liniją.
4. Priveržkite rankeną.
5. Vaikui atsisėdus sureguliuokite atlošą, kad nugara patogiai remtųsi juosmens srityje.
Taisyklingo sėdėjimo gidas
1. Kojas laikyti lygiagrečiai tiesiai, su grindimis sudarant 90º kampą.
2. Šlaunys laikomos lygiagrečiai sudarant 90º kampą.
3. Atlošas turi remtis į juosmenį nugaros srityje.
4. Rankas laikyti lygiagrečiai su stalu sudarant 60-90º kampą.
5. Atstumas nuo akių iki stalo – apie 30 cm.
Saugokime savo vaikų sveikatą!
Kęstučio g. 26/24, LT- 08115, Žvėrynas, Vilnius
Tel./fax: +370 5 2762106
El. paštas: info@vadasiga.lt
www.vadasiga.lt
www.akmeja.lt