Dažų spalvos pasirinkimas
Spalvos pasirinkimas labai svarbus dažant. Susipažinus su spalvų šeimomis, atspalvių rūšimis, tonais ir jų santykiais, bus lengviau teisingai pasirinkti.
 
Pasirenkant spalvą visada atsiskleidžia žmogaus individualumas. Jei žalia yra jūsų mėgstamiausia spalva, rinkdamasis jūs greičiausiai apsistosite ties šios spalvos šeima. Jei jums patinka mėlyna, tikėtina, kad ši spalva taip pat atras vietą jūsų namuose. Renkantis spalvą būtina įsiklausyti į nuojautą, kadangi jūsų mėgstami atspalviai suteiks namams išskirtinumo.
Jei planuojate atlikti vidaus dažymo darbus, renkantis spalvą reikėtų įvertinti patalpos paskirtį ir aplinką. Jei planuojate atnaujinti baldais apstatytą patalpą, stenkitės derinti visas spalvas.
Nors nėra ypatingų spalvų pasirinkimo taisyklių, tačiau yra tam tikros spalvų sistemos, patrauklios vidutinei akiai. Jas supratus bus lengviau rinktis.
 
Spalvų teorija
Yra spalvų teorija, pagal kurią spalvos grupuojamos į 12 dalių. Spalvinio apskritimo pagrindą, pirmąją eilę, sudaro trys svarbiausios spalvos: geltona, raudona ir mėlyna. Oranžinė, žalia ir violetinė yra antrosios eilės spalvos ir yra išsidėsčiusios priešais pirmosios eilės spalvas. Iš šonų pirmosios ir antrosios eilės spalvas supa trečiosios eilės spalvos, kurios gaunamos sumaišius šalia esančias pirmosios ir antrosios eilės spalvas: geltonai oranžinė, purpurinė, mėlynai violetinė ir lapų žalumos.
 
Naudojant spalvinį apskritimą galima nustatyti spalvines harmonijas ir kontrastus. Harmoningam deriniui išgauti pasirenkamos dvi ar trys šalia esantys tos pačios spalvos atspalviai. Didžiausią kontrastą sudaro tam tikrai spalvai priešpriešiais esanti spalva.
 
Gaminamų dažų tonavimas, spalvų katalogai
Dažų spalvai tapus svarbiu interjero elementu, dažus gaminančios firmos, tenkindamos užsakovų norus, turėtų gaminti gausybę įvairiausių atspalvių, kas yra labai brangu ir neracionalu. Dažų tonavimas padeda išspręsti šią problemą. Dažus gaminančios firmos atlieka labai didelį paruošiamąjį darbą kurdamos bazines spalvas, receptūras ir spalvų katalogus. Į išsirinktą pagrindinę spalvą pridedama koncentruoto spalvinio pigmento. Balti dažai paprastai naudojami kaip visų pastelinių ir šviesių atspalvių pagrindas. Tamsiems ir intensyvesniems atspalviams naudojami bespalviai dažai.
Spalvų kataloguose pateikiami spalvinių tonų, kuriuos galima išgauti naudojant tam tikrų gamintojų receptūrą, rinkiniai. Spalviniams tonams aprašyti naudojami įvairūs metodai. Paprasčiausias – šnekamojoje kalboje paplitusių spalvų pavadinimų vartojimas (raudonai purpurinė, lapų žalumo, dangaus žydrumo ir t. t.). Šiuo metu naudojamuose spalvų kataloguose spalva aprašoma konkrečiu raidžių ar skaičių šifru, reiškiančiu tam tikrą spalvinį toną. Vienos iš žinomiausių: RAL, NCS, „Monicolor“, „Nova“ sistemos.
 
Spalvų mados
Gana rizikinga komentuoti, kokios dažų spalvos yra populiariausios šiuo metu. Mados skirtumus lemia interjero dizainerių mokyklos, šalys, net žemynai. Spalvų mados keičiasi kas keleri metai. Turbūt visi prisimena prieš kelerius metus buvusį populiarų mėlynos ir oranžinės spalvos derinį. Jei seksite mada, šiuo metu rinksitės šiltas spalvas arba kontrastingų spalvų derinius. Tačiau mada kinta, tad būsto apdailai geriau pasirinkti mėgstamas spalvas (gal jos po metų kitų bus madingos?).
Be to, reikia suprasti, kad tam tikros spalvos labiau dera vienose, o mažiau – kitose aplinkose. Pavyzdžiui, neutralios gamtos spalvos puikiai tiks natūraliems, mediniams paviršiams, tačiau šios spalvos gali būti ne pats geriausias pasirinkimas kitose aplinkose.
 
Ramios, vėsios spalvos
Niekas taip nejaudina, kaip mėlyna spalva. Kūdikio kambariui rekomenduojama šviesiai mėlyna spalva. Jūros mėlynumo spalvą galima panaudoti modernioje vonioje, kartu dekoravimui naudojant nerūdijančio metalo akcentus.

Prislopintos, neutralios gamtos spalvos
Ramumą suteikia prislopinti atspalviai. Neutraliai mėlynos, žalios ir rudos spalvos leidžia vidaus patalpose džiaugtis ramiomis gamtos spalvomis. Darbo kabinetas, poilsio kambarys ar rami virtuvė džiaugsis rytinės saulės spinduliais.

Energingos spalvos
Tai intensyvios ir sodrios, jaudinančios ir pripildančios energija spalvos. Jos puikiai tinka sportui ir amatams skirtoms patalpoms.

Solidžios, neutralios, šviesos ir tamsos žaismą sukuriančios spalvos
Jos tinka drabužinėms, vonios ar miegamiesiems kambariams. Norėdami vizualiai sumažinti erdvę ar sukurti senovinę aplinką, naudokite šias spalvas.

Šiltos, patrauklios, panašių atspalvių spalvos
Puikiausiai tinka vaikų ar poilsio kambariams, koridoriams. Žalvariniai akcentai suteiks kambariui spindesio.