Naudotų baldų parduotuvėse sofų ir indaujų ieško ne tik tie, kurie nori jas įsigyti pigiai. Tokių parduotuvių iš pirmo žvilgsnio atrodo nedaug. Tačiau kai kurios jų egzistuoja penkerius, septynerius ar dar daugiau metų. Kodėl taip yra, nors kitos parduotuvės verste užverstos naujais baldais ir jau beveik visur juos galima nusipirkti išsimokėtinai?

Nori nestandartiško interjero

“Man nepatinka beveik sterilūs griežtų linijų ir stačių kampų šiuolaikiniai baldai. Pamačiusi, kiek kainuoja komodos išlenktais stalčiais, sofos lenktomis kojelėmis ir indaujos su drožinėtomis detalėmis, supratau, kad mano naujieji namai dar ilgai stovės tušti. Taip ir būtų buvę, jei brolis nebūtų manęs nuvežęs į naudotų baldų parduotuvę Vilniuje. Paskui susiradau tokių parduotuvių ir Kaune. Iki tol maniau, kad naudotų baldų parduotuvės egzistuoja tik dėl mažų kainų”, - dalijasi savo “atradimu” Vitalija Kazlauskienė.

“Minkštų baldų komplektas kainuoja apie penkis tūkstančius litų, kažkas panašaus į sekciją - dar beveik tiek. Blogiausia, kad už tokią sumą įgytus baldus galiu pamatyti pas daugybę žmonių. Ketinome naujam butui įsigyti naujus baldus, tačiau nuomonę pakeičiau atsitiktinai užėjusi į naudotų baldų parduotuvę. Nuo to laiko ten einu ir einu, manau, kad naujus baldus įsigysiu tik virtuvei”, - sako Aurelija Mockaitienė.

Keliolikos metų senumo

Pasidomėjome, kokie lobiai laukia naujų šeimininkų senų baldų parduotuvėse. Petrašiūnuose prieš metus įsikūrusioje parduotuvėje prekiaujama vokiškais baldais. “Pas mus specialiai atvažiuoja ieškantieji originalių minkštųjų baldų komplektų. Todėl savininkas stengiasi tokių parvežti”, - sako pardavėja Vida Venckienė. Ji rodo bent penkis grakščių linijų, su drožinėtomis nugarėlėmis ir lenktomis kojelėmis sofų ir fotelių rinkinius. Beveik visi jie aptraukti gobelenu ir kainuoja 2-4 tūkst. litų.

“Tokio tai tikrai daugiau niekur nerasite. Komplektas nupirktas Vokietijoje iš turkų, tačiau pagamintas Egipte”, - V.Venckienė veda prie įspūdingo dydžio baldų su plačiais ryškiai nuauksintais pakraščiais. Jie ką tik atgabenti, todėl nėra kainos, tačiau pardavėja mano, kad kainuos ne mažiau kaip 7 tūkst. litų.

Įvairios sekcijos su medžio masyvo durelėmis kainuoja po 2,5 tūkst. litų. 2,5-3 metrų pločio spintos su stumdomosiomis durimis parduodamos po 900 litų. Kampe aptinkame ir netipišką prekę - šimto metų sulaukusį ir gerai išlaikytą bufetą. Randame ir 800 litų kainuojančią spintelę televizoriui: uždarius jos dureles, šiuolaikiškas prietaisas nebegadina senoviško interjero.

“Važiuojame į Vokietiją, perkame laikraščius, apžiūrime, ką žmonės parduoda, renkamės, deramės”, - lakoniškai apie savo verslą kalba Vygantas Žitlinskas, turintis dvi naudotų baldų parduotuves. Jis kategoriškai paneigia spėjimą, kad dalį baldų užsienyje susirenka tiesiog gatvėse. “Už komplektą ar sekciją mokame po 300 eurų, o paskui dar kiek atvežimas kainuoja. Lenkai į Vokietiją plūste plūsta, todėl kainos pakilo. Dauguma baldų - 10-15 metų senumo, vokiečiai juos puikiai prižiūri. Jei kas subraižyta ar nuskelta, tai vežant”, - sako V.Žitlinskas.

Ieško paprastų ir ypatingų

Privataus namo pusrūsyje Karmėlavoje įrengtoje parduotuvėje stovi kelios sekcijos po 2 tūkst. litų, indauja už 900 litų ir daugybė minkštųjų baldų - komplektais ir po vieną. “Pas mus žmonės atvažiuoja net iš Ignalinos. Turime nuolatinių klientų. Dauguma perka minkštuosius baldus, o sekcijų tik šįsyk atvežė daugiau”, - sako pardavėja Ramutė Maslauskienė.

Sofą šioje parduotuvėje galima nusipirkti už 550-280 litų. “Virtuvės spintelių komplektas su visa įranga - virykle, šaldytuvu, plautuve ir indaplove kainuoja 3 tūkst. litų, tačiau tokia prekė - itin reta, per trejus metus pasitaiko vieną kartą”, - sako pardavėja.

Parduotuvėje “ABC” į akis krinta egzotiškais rašmenimis aprašytas baldas. Jis laukia rytietiško stiliaus namų mėgėjų. Kainuoja 1500 litų, daugiau nei olandiško stiliaus indaujos ir nedidukės sekcijos. Didesnės sekcijos kainuoja kaip ir kitur - 2,5 tūkst. litų. Šioje parduotuvėje yra palyginti daugiau nei kitur ir įvairesnių miegamojo baldų. Be standartinių komplektų su spintomis ir komodomis galima rasti ir 420 litų kainuojančią į spintą sutalpinamą lovą. Tokias mielai perka ankštų butų savininkai, mat dieną lova prisispaudžia prie sienos ir kambaryje lieka daugiau erdvės.

“Už šių durelių galima kaimyną paslėpti”, - šmaikštauja pardavėja Jolanta Kavaliauskienė, rodydama neįprastą dvigulę lovą. Po jos apačia stalčiuose ir spintelėse telpa gausybė daiktų.

Parduotuvės Pramonės prospekte iškaba žada olandiškų baldų ir aksesuarų pasirinkimą. Patekus į vidų, maloniai nustembi. Indaujos nedidukės, daug kėdžių, yra stalų, veidrodžių, šviestuvų, žvakidžių, paveikslų.

“Vežame baldus iš Prancūzijos, Anglijos, Belgijos, Olandijos. Orientuojamės į senesnių laikų stilių, ieškome originalesnių gražių daiktų. Tai ne antikvariatas, nes mūsų žmonėms labai trūksta pinigų, tačiau dėl to, kad turime užsienyje ilgalaikius partnerius, galime pasiūlyti ne serijinių, o vienetinių rankų darbo baldų”, - sako jau dešimtį metų veikiančios įmonės “Žavira”, naudotais baldais prekiaujančios Vilniuje ir Kaune, komercijos direktorius Mindaugas Bučius.
 
Šaltinis: "Kauno diena"