Kodėl žvelgdami į miegantį kūdikį tėveliai jaučia palaimą? Juk nemiegantis jis daro daug nuostabių dalykų: šypsosi pamatęs pažįstamą veidą, krykščia kutenamas, linksmina, mėgindamas susikišti kojytę į burną... Vis dėlto ramiai miegantis kūdikis daro didelį įspūdį –tėvams tai tarsi įrodymas, kad jų pasaulio stebuklas yra sveikas ir viskuo patenkintas.
Jei į jūsų namus beldžiasi arba juose jau krykštauja nauja gyvybė, turite pasirūpinti ramiu jos miegu. Be abejo, kartu ir sau užsitikrinsite pilnavertį poilsį.
Dažnai tėveliai dar negimusiam kūdikiui skuba įrengti vaikų kambarį. Neskubėkite! Atskiras kambarys iš karto visai nebūtinas. Pradžioje pakaks paskirti kampelį tėvų miegamajame. Pirmuosius 12 gyvenimo mėnesių mažyliui labiausiai reikia mamos artumo. Kai mama yra jo akiratyje, jis jaučiasi saugiausiai. Įkurdindami naujagimį savo miegamajame sutaupysite brangių miego ir poilsio minučių, nes kartais vaikui nuraminti pakaks nesikeliant iš lovos paglostyti jam galvelę.
Rūpinimasis vaiku – ne tik malonumas, bet ir atsakingas darbas. Kad pareigų lavina jūsų nenuvargintų, suplanuokite tinkamą atžalai ir patogų jums vaiko kampelį. Pradėkite nuo būtiniausio baldo – vaikiškos lovytės.
 
Lovytė
 
Patogu įsigyti lovelę ant ratukų su šoniniais turėklais. Ją galėsite lengvai perstumti, norėdami pakeisti vaiko gulėjimo kryptį ar vietą. Stumdoma lovelė pravers ir raminant naktį knerziančią atžalą. Kai kūdikis lovelėje išmoks atsistoti, ratukus reikia nuimti, antraip mobili lovelė trukdys mažyliui išlaikyti pusiausvyrą.
Dar vienas patogus variantas – jaukus supamas lopšys. Jis labai tinkamas 9 mėnesius ankštame mamos pilve praleidusiam ir prie didelių erdvių nepratusiam naujagimiui. Tik gerai pagalvokite, ar verta tokį daiktą įsigyti, nes sparčiai augančiam kūdikiui jis bus reikalingas vos keletą mėnesių.
Rinkdamiesi lovytę naujagimiui atminkite, kad svarbus tik tai, kas suteikia kūdikiui saugumo ir komforto, nes apie dizainą mažyliai ne ką tenutuokia.
Lovytę reikėtų statyti šiltoje šviesioje vietoje, tačiau atokiau nuo lango ar radiatorių. (geriausia statyti taip, kad kūdikis gulėtų šiaurės kryptimi išilgai Žemės magnetinio lauko vektoriaus). Virš lovelės neturėtų būti pakabinta paveikslų, lentynų ar kitokių galinčių nukristi daiktų.
 
Jūsų įsigyta lovelė saugi, jeigu:
• nekliba (visos veržlės ir varžtai tinkamai suveržti);
nėra jokių aštrių briaunų, atplaišų ar galinčių nulūžti detalių;
tarpai tarp lentelių ar strypelių ne didesni kaip 5,9 cm, nė vienas jų nėra iškritęs, sulūžęs ar klibantis;
pakelti šoniniai turėklai yra mažiausiai 65 cm aukščiau nei paviršius, ant kurio tiesiamas čiužinys (jei jį galima nuleisti, tai šis paviršius matuojant turi būti žemiausioje padėtyje). Nuleisti šoniniai turėklai turi būti bent jau 22,5 cm aukščiau už minėtąjį paviršių;
čiužinys turi gerai priglusti – tarp jo krašto ir lovytės šonų turėtų likti mažesnis nei dviejų pirštų tarpas;
lovytės dugnas, ant kurio tiesiamas čiužinys, turi būti patikimai sujungtas su kojūgaliu ir galvūgaliu.
 
Čiužinys
 
Jei norite, kad vaikui formuotųsi taisyklinga laikysena, čiužinį lovytei turite rinkti labai atsakingai. Ne taip svarbu, iš ko jis bus pagamintas: veltinio, kokoso pluošto ar latekso (juk mažyliai dažnai būna alergiški kaip tik natūralioms medžiagoms, tiksliau – jose „gyvenančių“ namų dulkių erkučių šėrimosi metu prarandamoms kiauto dalelėms). Svarbu, kad čiužinys atitiktų lovytės išmatavimus, būtų lygus, sausas, ne per kietas ir ne per minkštas.
 
Komoda
 
Naujagimio kampelyje pravartu pastatyti komodą. Joje bus patogu laikyti įvairius naujagimio reikmenis – vystyklus, drėgnas servetėles, kremą nuo iššutimo, dubenėlį su virintu vandeniu ir daugybę kitokių reikalingų daiktų. Į komodos stalčius tilps ir kūdikio drabužėliai, jei, žinoma, jūsų neapėmė pirkimo manija ir nepripirkote tiek rūbelių, kad galėtumėte aprengti visą vaikų darželio grupę. Kol jūsų kūdikis dar nesivarto, komodą galėsite panaudoti ir kaip vystymo stalą.
 
Maitinimo kėdutė
 
Pirmaisiais gyvenimo metais vaikiškame interjere svarbus baldas – maitinimo kėdutė. Kaip ir vaikiška lovytė, ji turi tenkinti tam tikrus saugumo reikalavimus.
Maitinimo kėdutė saugi, jei:

yra stabili, tai yra apatinė jos dalis yra pakankamai plati. Tokios kėdės rečiau virsta;
yra saugos diržai arba kojytes atskiriantis strypelis, neleidžiantis vaikui nuslysti;
• yra lengvai atsegamos sagtys. Kai į kėdę teks sodinti besimuistantį mažylį, tikrai įvertinsite šį, rodos, paprastą ypatumą.

Pasodinę vaiką į maitinimo kėdutę, būtinai užsekite visus saugos diržus. Kėdę statykite pakankamai toli nuo stalo ar sienos, kad kojyte ar rankyte atsispyręs mažylis neapvirstų su visu baldu. Niekuomet neleiskite mažyliui stotis ant kėdės ar lipti ant jos vienam. Jei pastebėjote, kad jis mėgina atsisegti saugos diržus, būkite atsargūs – nenueikite pernelyg toli. Visuomet gali būti pirmas kartas, kai išmokusi „išsilaisvinti“ jūsų atžala mėgins išsiropšti iš maitinimo kėdutės. Tai ženklas, kad atėjo laikas maitinimo kėdutę nešti į sandėliuką. Labai gerai, jei jūsų įsigytą kėdutę galima transformuoti į žemą staliuką su kėdute. Šie baldai bus reikalingi jau „prakutusiam“ jūsų kūdikiui mokytis savarankiškai valgyti ir kurti pirmuosius meno šedevrus.
 
Medžiagos
 
Labai svarbu, kad vaikiški baldai būtų pagaminti iš kokybiškų, ekologiškai švarių medžiagų.
Idealiausias (tačiau kartu ir brangiausias) variantas – baldai iš medžio masyvo. Alksnis, klevas, beržas – tinkamiausia žaliava vaikiškiems baldams gaminti. Tokius baldus galima lakuoti natūraliu laku, padengti vašku ar įtrinti aliejumi.
Baldai gali būti gaminami ir iš medžio dulkių plokštės (MDF). Ši žaliava kokybe nenusileidžia natūraliai medienai, o kartais būna net atsparesnė išoriniams poveikiams.
Pigesnis už pirmuosius du variantus – baldai iš laminuotos medžio drožlių plokštės (MDP). Ši žaliava yra atspari vandens poveikiui ir tuo patraukli renkantis vaikiškus baldus.
Pirkdami vaikiškus baldus atkreipkite dėmesį, ar jie turi nemaisto prekių higieninį pažymėjimą, garantuojantį, kad panaudotos žaliavos neišskiria nuodingų medžiagų. Rinkitės aštrių kampų ir išsikišimų neturinčius modelius, kurie nekeltų grėsmės sparčiai besivystančio vaiko saugumui. Juk išmokęs vaikščioti mažylis – tai amžinas variklis, nuolat skubantis, bėgantis ir krentantis. Taip jis susipažįsta su jį supančiu pasauliu. Todėl, mieli tėveliai, pasirūpinkite, kad jūsų kūdikis ramiai miegotų, kad pailsėjęs galėtų toliau judėti, o to judėjimo nevaržytų jokios kliūtys.